images/sample/slideshow/logo1.png

حفظ محیط زیست = نجات زندگی

توسعه فضای سبز در شرکت پتروشیمی مهاباد  

 

همگام با روند رشدوتوسعه مناطق صنعتی اعم ازواحد ها وشهرکهای صنعتی ، مناطق ویژه اقتصادی ، بازرگانی و ... درجهان و ایران یکی ازمسائل و نیازهایی که خود را نشان می دهد ایجاد فضاهای باز وسبز دراین مناطق است تا به این وسیله از اثرات انتشارآلاینده های ناشی ازحضور واحدهای صنعتی کاسته  شده و ازایجاد تخریب درمحیط زیست اطراف تا حد امکان جلوگیری شود. بنابراین ضروری است که باتوجه به ماهیت آلایندگی صنایع، تعادل مورنیاز را بین ساخت و ساز مکانیکی ونیازهای روحی و اولیه زندگی سالم انسان ازجمله هوا و محیط زیست پاک و سالم را برقرار کند. با انتخاب و ترکیب مناسب گونه های گیاهی و طراحی علمی آنها علاوه براینکه به قابلیت های این گیاهان درکاهش اثرات آلاینده ها افزوده می شود به ثبات و پایداری سیستم اکولوژیک منطقه نیز کمک خواهد کرد.

از جمله مزیت های احداث فضای سبز در واحدهای صنعتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • فیلتراسیون هوا و کمک به تولید اکسیژن بیشتر
  • تلطیف هوا وکاهش دما
  • ایجاد فیلتر صوتی و کاهش صدا در محیط
  • امکان استفاده از آب تصفیه شده فاضلاب و جلو گیری از آلودگی محیط زیست
  • کمک به بهداشت روانی کارکنان

پرسنل شرکت شرکت پتروشیمی مهاباد دریک حرکت همگانی به مناسبت روزدرختکاری در سال 1397 و در راستای عمل به تعهدات ومسئولیت های اجتماعی وگسترش تـولیـد پایدار و هماهنگ با حفـظ محیط زیسـت که همواره یکی از اولویت ها و اهداف اصلی این شرکت می باشد؛ اقدام به کاشت 5000 هزار اصله نهال از انواع درختان مثمر وغیر مثمر و درختچه های زینتی نموده است.

 

کاربران آنلاین:

در حال حاضر 43 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…