images/sample/slideshow/logo1.png

مدیریت انرژی از طریق سیستم بازیابی گازهای ارسالی به فلر

کاهش مصرف گاز طبیعی  برای تولید بخار

 

 

در جهان امروز و عصر تكنولوژي ، با توجه به رشد جمعيت و افزايش سطح رفاه عمومي ، بحران تامين انرژي مورد نياز از مهمترين دغدغه ها مي باشد.ضمن اينكه توليد بالاي گازهاي گلخانه اي و افزايش دماي كره زمين موجب عواقب ناگواري خواهد بود.اين امر جز با اقدامات اساسي در جهت مديريت بهينه سازي مصرف انرژي و افزايش سهم انرژي هاي تجدیدپذیر ممكن نمي باشد.

 

 

سیستم بازیابی گازهای ارسالی به فلر در صنایع پتروشیمی برای بازیابی گازهای قابل اشتعال و استفاده مجدد از آنها بعنوان سوخت در فرایند گرم کن استفاده می شود. با توجه به توجیهات اقتصادی , به کمک طراحی یک سیستم فشرده سازی گاز، می توان میزان فلرینگ واحدرا به صورت چشمگیری کاهش داد. گازهایی که تاکنون سوزانده می شدند، بعنوان خوراک به سیستم های دیگر فرستاده می شوند. چنین سیستمی را به اصطلاح بازیابی گازهای ارسالی به فلر می نامند. از جمله مزایای این سیستم کاهش هزینه سوخت مصرفی ، کاهش شعله آشکار ،کاهش مصرف و هزینه تاسیسات مرتبط با سیستم فلرینگ،کاهش نور،صوت ،کاهش مصرف بخار،کاهش مصرف گاز پرچ ،طول عمر نوک آتش خان فلر و همچنین امکان کسب درآمد اشاره کرد.

 

 

شرکت پتروشیمی مهاباد نیز در راستای مدیریت انرژی و کاهش آلاینده های حاصل از مصرف سوخت گاز طبیعی برای تولید بخار از یک سال پیش استفاده از گازهای اضافی واحد(off gas) که تا کنون در مشعل(فلر) مجتمع سوزانده می شد را به عنوان سوخت بویلرهای تولید بخار در دستور کار قرار داده و پس از بررسی های فنی واجرایی از اول آذر ماه سال جاری تزریق گازهای اضافی به بویلرهای واحد بخار عملیاتی گردید، که با اجرای شدن این طرح علاوه بر صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی و به طبع کاهش آلاینده های زیست محیطی حاصل کاهش مصرف گاز طبیعی ، میزان گازهای ارسالی به فلر مجتمع نیز کاهش چشمگیری داشته است.

 

 

کاربران آنلاین:

در حال حاضر 26 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…