images/sample/slideshow/logo1.png

افزایش بهره وری = تولید بیشتر

افزایش 25 درصدی تولید پلی اتیلن در مجتمع پتروشیمی مهاباد

  تولید را ایجاد فایده و مطلوبیت برای رسیدن به خواسته‌های افراد می دانند؛ در عین حال تولید، رشته‌ای از فعالیت‌های انسانی است که عوامل تولید توسط آن‌ها با یکدیگر ترکیب شده و کالاها و خدمات مورد نیاز افراد را فراهم می‌کند. تولید کردن یعنی ایجاد فواید اقتصادی جدید. مفهوم تولید، علاوه ‌بر جریان تغییر کالاها، شامل کلیه خدماتی است که در بهبود فایده کالا مؤثر بوده و به‌ هنگام نیاز در دسترس افراد قرار می‌گیرند.

تولیدکنندگان برای کسب سود بیشتر عوامل تولیدی را به‌ گونه‌ای مناسب با یکدیگر ترکیب می‌کنند. همچنین روند فعالیت‌های تولیدی آن‌ها چنان است که کمترین هزینه‌های تولیدی را برای یک سطح تولید مشخصی به‌ دنبال دارد.

 

 

 

بهره‌وری :( Productivity)

 مقدار کالا یا خدمات تولید شده در مقایسه با هر واحد از انرژی یا کار هزینه شده بدون کاهش کیفیت محصول براین اساس می‌توان بهره‌وری را به دو مؤلفه تجزیه کرد:

اثربخشی: میزانی که فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده تحقق یافته و نتایج برنامه‌ریزی شده به دست آمده‌است. (کار درست کردن)

کارایی: رابطه بین نتیجه بدست آمده و منابع استفاده شده .(درست کار کردن).

تیم بهره برداری و مهندسی توانمند مجموعه پتروشیمی مهاباد در اقدامی علمی و عملی و در جهت استفاده بهینه از ماشین آلات و تجهیزات و با استفاده از دانش دانش و توان فنی مجموعه با ایجاد تغییراتی در شرایط راکتورهای پلیمریزاسیون میزان تولید پلی اتیلن را به 25% بیشتراز ظرفیت اسمی افزایش داده و در حال حاضر باتولید 47 تن در ساعت رکورد جدیدی را در مجتمع پتروشیمی مهاباد برای تولید پلی اتیلن به ثبت رسانده اند.

این افزایش تولید با تلاش شبانه روزی تیم مهندسی و بهره برداری و از طریق بررسی و انجام تغییرات در مواد ترکیبی داخل راکتور میسر شده است. لازم به ذکر است تولید گرید LL22B02  در تناژهای بالا و فقط از طریق تغییر در ترکیب مواد مورد نیاز با ریسک بالایی همراه است.      

 

 

 

کاربران آنلاین:

در حال حاضر 41 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…