images/sample/slideshow/logo1.png

اجرای طرحی برای کاهش هزینه های تولید

راه اندازی سیستم احیاء وبازگردانی بخشی ازگازهای ارسالی به فلر 

 

با همکاری وهمت تلاش همه جانبه واستفاده از توان داخلی واحدهای مختلف شرکت پتروشیمی مهاباد سیستم بازگردانی بخشی از گازهای ارسالی به فلر مجتمع راه اندازی گردید. که با استفاده از سیستم مذکور درصد بازیافت پروپان مصرفی به بالای 80 درصد رسید.

لازم به ذکر است که پروپان مورد نیاز پتروشیمی مهاباد در حال حاضر از مجتمع پتروشیمی امام (ره) تامین میشود. که با راه اندازی سیستم احیاء وباز گردانی پروپان علاوه بر پایین آمدن قیمت تمام شده محصولات تولیدی، کاهش  عمده هزینه های تامین وخرید وکم کردن میزان مشکلاتی از قبیل خطرات مسیر حمل ونقل رانیز در پی خواهد داشت.

 

پروپان (Propane): یکی از ترکیبات هیدروکربنی است که سه اتم  کربن دارد. پروپان بصورت عادی در حالت گاز بوده و تحت فشار و برودت، برای حمل ساده‌تر به حالت مایع در می‌آید. گاز پروپان معمولاً از محصولات چاه‌های نفت است. از اختلاط ۱۰ تا ۵۰ درصد از این گاز با گاز بوتان گاز مایع حاصل می‌شود.

اطلاعات ایمنی گاز پروپان

پروپان گازی قابل اشتعال است و در صورتی که غلظت گاز اکسیژن در محیطی که پروپان وجود دارد، بالا باشد باعث انفجار می شود.لذا در انبارش و نگهداری این سیلندرها  می بایست نهایت دقت و توجه را  داشت و به هیچ وجه نباید در کنار سیلندرهای اکسید کننده مثل اکسیژن یا گاز نیتروس اکساید  ذخیره شود.همچنین سیلندرها می بایست از گرما و جرقه به دور باشند و در حمل و نقل آن ها نهایت دقت و توجه به کار گرفته شود.

گاز پروپان بر روی پوست تاثیری ندارد ولی گاز پروپان که تحت فشار زیاد به صورت مایع در آمده است میتواند باعث خارش پوست ، کرختی و بی حسی شود.

کاربران آنلاین:

در حال حاضر 24 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…