images/sample/slideshow/logo1.png

ره آورد چین

تلاش برای تکمیل زنجیره ارزش و تولید گریدهای جدید در پتروشیمی مهاباد

 

زنجیره ارزش (Value Chain) مجموعه عملیاتی است که در یک صنعت به صورت زنجیرگونه انجام می‌گیرد تا به خلق ارزش منجر شود.استراتژی هنر ارزش ایجاد کردن است. استراتژی چهارچوب های ذهنی، مدل‌های مفهومی را تهیه می‌کند و ایده‌ها را هدایت می‌کند و به مدیران شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا فرصتها را برای ارزش ایجاد کردن برای مشتریان و انتقال دادن این ارزش به عنوان سود شناسایی کنند. در یک محیط رقابتی با تغییرات سریع، منطق پایه ایجاد کردن ارزش نیز تغییر کرده‌است. تفکرات سنتی ما در مورد ارزش بر پایه فرضیه‌ها و مدل‌های یک اقتصاد صنعتی است. بر اساس این دیدگاه، هر شرکتی یک موقعیت را در زنجیره ارزش را به خود اختصاص می‌دهد. در این جریان تأمین کنندگان ورودی‌ها را مهیا می‌کنند، شرکت ارزش را به این ورودی‌ها اضافه می‌کند و سپس آن را به عامل دیگری در زنجیره انتقال می‌دهد تا در نهایت به مشتری برسد. از این دیدگاه به نظر می‌رسد که استراتژی در ابتدا هنر قرار دادن شرکت در مکان درستی از زنجیره ارزش و چیدمان درست عاملان و محصولات و فعالیت‌ها در این زنجیره‌است. امروزه رقابت جهانی، تغییر کردن بازارها و تکنولوژی‌های جدید راه‌های جدید ایجاد ارزش را از لحاظ کیفیت به وجود آورده‌ است.

 

 

تکمیل زنجیره‌های ارزش و تولیدگریدهای جدید محصولات پلی اتیلن محور اصلی سفر و مذاکرات  با شرکتهای چینی بوده است.

شرکت پتروشیمی مهاباد قصد دارد که با استفاده از دانش فنی و لایسنس‌های جدید جهان در صنایع پتروشیمی زمینه متنوع کردن سبد تولید پلیمری را در ایران فراهم کند.در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برای جلوگیری از خام فروشی، محصولات جدید امسال در پتروشیمی مهاباد تولید خواهد شد.

مذاکرات با شرکت های صاحب نام کاتالیست سازی کشور چین در راستای تولید محصولات پلی اتیلن با ارزش افزوده بالا  وهمچنین تولید پلیمرهایی با آلودگی زیست محیطی خیلی کم انجام شد.

 

 

دستاورد نهایی این مذاکرات تولید گرید های پلی اتیلن LDPE  و LLDPE  و MDPE وگرید HD لوله می باشد که برای اولین بار درایران درفاز گازی انجام خواهد شد.این محصولات در سطح جهانی قابل رقابت با مشابه خارجی است و تولید آن می تواند به خود کفایی کشور در این زمینه  و جلوگیری از خروج ارز کمک کند. ومهم ترین نکته این سفر ایجاد امکان انتقال اطلاعات با شرکت های پتروشیمی چینی در زمینه های علمی و رفع مشکلات تولید می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

کاربران آنلاین:

در حال حاضر 19 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…